NASZA HISTORIA

W Blue Orca Coffee - wszyscy jesteśmy pasjonatami najlepszej kawy, pewnie podobnie jak Wy, skoro trafiliście na tą stronę. Miłość do świeżej kawy skłoniła nas do poszukiwania coraz to nowych doznań smakowych, a kawa zaczęła nie tylko dodawać nam energii, ale również przynosić wspaniałe momenty, historie i krajobrazy z odległych zakątków świata a przede wszystkim wspaniały smak, którego tak naprawdę wcześniej nie znaliśmy. I tak niepozornie zaczęła się ta przygoda z kawą… jej historią, owocami, kształtem, kolorem i zapachem ziarna, wysokością i miejscem upraw, procesem obróbki, farmerami. Przyszedł też czas na metody alternatywne, które przyniosły nowe doświadczenia smakowe. Po raz kolejny okazało się, że smak kawy może mieć różny wymiar.


Próbowanie kawy z różnych zakątków świata, z różnych upraw, z różnych wysokości dało nam ogromne doświadczenie. Wizyta na farmie kawy w Brazylii pozwoliła nam lepiej poznać ten owoc przed obróbką.


I tak dojrzewała w nas myśl o założeniu własnej palarni kawy i sklepu z kawą, takiej z prawdziwego zdarzenia, gdzie każdy dzień jest podróżą, poszerzaniem wiedzy i realizowaniem swojej pasji – jedynej i wyjątkowej palarni, gdzie smak jest najważniejszy, gdzie cały proces jest zaplanowany od początku do końca w każdym szczególe tak, żebyś mógł się delektować kawą. 


Tu nic nie jest przypadkowe – ziarna, opakowania, sprzęt, logo, lokal – wszystko zostało skrupulatnie sprawdzone i przeanalizowane.  Zanim wybraliśmy piec odwiedziliśmy kilku producentów, żeby mieć pewność, że ten który wybierzemy, da nam możliwość zachowania w ziarnie smaku i aromatów zgodnych z naszymi oczekiwaniami. Każdy młynek, legendarny ekspres, ale i najdrobniejsza łyżeczka do cuppingu zostały przez nas świadomie wybrane.