Historia Blue Orca Coffe

Jesteśmy pasjonatami najlepszej kawy, pewnie podobnie jak Wy, skoro trafiliście na tę stronę.

Miłość do tego napoju skłoniła nas do poszukiwania coraz to nowych doznań smakowych, a kawa zaczęła nie tylko dodawać nam energii, ale również przynosić wspaniałe momenty, historie i krajobrazy z odległych zakątków świata, a przede wszystkim wspaniały smak, którego tak naprawdę wcześniej nie znaliśmy.

I tak niepozornie zaczęła się nasza przygoda z kawą… jej historią, owocami, kształtem, kolorem i zapachem ziarna, wysokością i miejscem upraw, procesem obróbki, farmerami. Przyszedł też czas na metody alternatywne, które przyniosły nowe doświadczenia smakowe. Po raz kolejny okazało się, że smak kawy może mieć różny wymiar.

Próbowanie kawy z różnych zakątków świata, z różnych upraw, z różnych wysokości dało nam ogromne doświadczenie. Wizyta na farmie kawy w Brazylii pozwoliła nam lepiej poznać ten owoc przed obróbką.


I tak dojrzewała w nas myśl o założeniu własnej palarni kawy i sklepu z kawą, takiej z prawdziwego zdarzenia, gdzie każdy dzień jest podróżą, poszerzaniem wiedzy i realizowaniem swojej pasji – jedynej i wyjątkowej palarni, gdzie smak jest najważniejszy, gdzie cały proces jest zaplanowany od początku do końca w każdym szczególe tak, żebyś mógł się delektować kawą.

Tu nic nie jest przypadkowe – ziarna, opakowania, sprzęt, logo, lokal – wszystko zostało skrupulatnie sprawdzone i przeanalizowane.  Zanim wybraliśmy piec odwiedziliśmy kilku producentów, żeby mieć pewność, że ten który wybierzemy, da nam możliwość zachowania w ziarnie smaku i aromatów zgodnych z naszymi oczekiwaniami. Każdy młynek, legendarny ekspres, ale i najdrobniejsza łyżeczka do cuppingu zostały przez nas świadomie wybrane.

W naszym zespole nie ma też ludzi z przypadku. Wszyscy kochamy kawę, podróże i zwracamy ogromną uwagę na estetykę oraz jakość produktów. Nikt tu nie akceptuje kompromisów. Uzyskanie pożądanych smaków, powtarzalności wypalanej kawy, z zachowaniem pełni aromatów ziarna jest ogromną sztuką. Potrzeba do tego wielu szkoleń, doświadczenia, kilogramów wypalonej kawy oraz ogromnej precyzji. Nasza kawa zawsze jest świeża.

Dla każdej z naszych kaw szukaliśmy idealnego profilu palenia. Gościliśmy w naszej palarni najbardziej doświadczonych zagranicznych roasterów, czy sędziów na międzynarodowej scenie kawowej, żeby mieć pewność, że nie popełnimy błędu a resztę dopełni magia samodzielnie dobranych ziaren oraz ich wysoka jakość.

Dziś jesteśmy pewni, że kawy Blue Orca Coffee są wyjątkowe, że dostarczą Wam to, czego w kawie szukacie i zadowolą najbardziej wymagające podniebienia. Także dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z legendą świata kawy - Scottem Rao. Scott nie tylko pomagał nam dopracować profile palenia, ale jest także dla nas mentorem w naszej codziennej pracy. 

Nie oznacza to, że to jest koniec naszej przygody, bo tak naprawdę naszą historię będziemy pisać dalej, razem z Wami, ciągle eksplorując świat kawy, dla siebie i dla Was. Cały czas hołdując jednej zasadzie, która dziś doprowadziła nas do miejsca, które pozwala realizować naszą misję i pasję -  szerzenie wiedzy o kawie i dostarczanie Wam ziaren najwyższej jakości.

Zapraszamy Was do naszego sklepu, gdzie możecie znaleźć precyzyjnie wyselekcjonowane przez nas ziarna. Sprzedajemy przede wszystkim kawę ziarnistą, ale każdą kawę możemy także dla Was zmielić, jeżeli akurat macie taką potrzebę.

Smacznego :)