Palarnia Kawy Blue Orca Coffee

Nasza palarnia zlokalizowana jest w Bychawie, woj. Lubelskie, jednak, żeby być bliżej Was mamy też swoje biuro w Warszawie, skąd prowadzimy sprzedaż na całą Polskę. Wszystkie zdjęcia które prezentujemy na stronie również należą do nas i pokazują wnętrza naszej palarni. Zapraszamy Was do naszego kawowego świata...

Miejsce pod nasza palarnie przygotowaliśmy od podstaw i bardzo dokładnie, dzięki czemu produkcja jest doskonale zorganizowana. To realizacja naszych wieloletnich dążeń, marzeń, doświadczeń i przemyśleń, nic nie jest tutaj przypadkowe.Najważniejsze jest dla nas to, co nadaje zielonym ziarnom smak - czas i temperatura. To właśnie te parametry muszą być najpierw dokładnie zaplanowane aby realizowany precyzyjne proces był powtarzalny, i dana kawa zawsze smakowała tak samo.

Dlatego też sercem naszej palarni są piece bębnowe, które pozwalają nam realizować nasze marzenia i dostarczać Wam kawę najwyższej jakości. To właśnie nasze dążenie do idealnego smaku, sprawia, że do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie.Podchodzimy poważnie do naszej pracy, więc w palarni każdego dnia odbywa się cupping.

Służy on nam do oceny każdej kawy, która została przez nas wypalona. 

Kiedy natomiast tworzymy profile palenia zapraszamy do naszej palarni zarówno znawców jak i smakoszy kawy, którzy oceniając naszą pracę podczas paneli sensorycznych pozwalają nam wybrać najlepszy profil palenia. W końcu kawa powstaje nie tylko po to żeby smakowała nam, lecz przede wszystkim Wam i spełniała Wasze oczekiwania.

Kawa po każdym paleniu jest sprawdzana przez naszych Q-graderów, nie tylko poprzez tradycyjny cupping, ale także za pomocą każdej z najbardziej popularnych metod parzenia od espresso po wszystkie alternatywy.

To także podczas cuppingu zawsze powstają opisy naszych kaw, które znajdujecie w naszym sklepie internetowym.

Cały proces jest monitorowany i zaplanowany dosłownie sekunda po sekundzie i to dosłownie. Niezwykle ważne jest dla nas to, żeby nasz proces palenia był w 100% powtarzalny,

Kiedy kawa jest wypalona i przetestowana rozpoczyna się pakowanie...no właśnie, ale teraz pora już na Was,

Zapraszamy!