NASZE KAWY

Wszystko zaczyna się od plantacji, to tam farmerzy dbając o ziarna i wkładając całe serce w produkcję, rozpoczynają proces, dzięki któremu możemy delektować się wyjątkowym smakiem świeżej kawy. Każda kawa ma swoją indywidualną historię. To od kraju, ziemi, nasłonecznienia, otoczenia, wysokości i wielu innych czynników zależy finalny smak dobrej kawy. 

Na 20 testowanych przez nas kaw 1 trafia do sprzedaży, i są to te kawy, które najbardziej odzwierciedlają nasze wyobrażenie o smaku i aromacie.

Szukamy i wybieramy tylko te najlepsze i wyjątkowe ziarna. Kiedy farmerzy rozpoczynają zbiory, trafiają do nas próbki kaw, które wypalamy w samplerze, małym piecu, szukając idealnego profilu palenia.

Kiedy ziarno spełnia nasze kryteria jakościowe, a smak odpowiada naszym wymaganiom, decydujemy się zamówić dane ziarno.

Kiedy zebrane ziarna trafiają do naszej palarni, ponownie je sprawdzamy i selekcjonujemy oraz potwierdzamy proces palenia, tym razem podczas profili sensorycznych.

Zbieramy wtedy opinie specjalistów i fanów kawy na temat smaku, a następnie wprowadzamy korekty i ponownie testujemy - i tak, aż do  momentu, kiedy jesteśmy w pełni zadowoleni z efektów naszej pracy. Proces ten powtarzamy od nowa, kiedy tylko wprowadzimy jakąś zmianę, czy też chcemy wprowadzić do sprzedaży nową kawę.

Obsesyjnie dążymy do perfekcji - to smak jest dla nas najważniejszy - to dla smaku i Waszego zadowolenia, spędzamy godziny przy piecu i podczas cuppingów, co nie ukrywamy sprawia nam wielką przyjemność.

Kawy które możecie znaleźć w naszym internetowym sklepie z kawą są wypalane każdego dnia. Proces rozpoczynamy codziennie bardzo wcześnie rano, żeby Wasze zamówienia mogły zostać zrealizowane tego samego lub kolejnego dnia.

Każda kupiona przez Was kawa jest wypalona specjalnie na zamówienie. Ziarno trafia do naszego pieca natychmiast po Waszym zamówieniu i zostaje wysłane tego samego lub kolejnego dnia, w zależności od godziny o której kupicie produkt. Dlatego do Waszych domów zawsze dostarczana jest świeża i najlepsza kawa, pełna aromatów i pasji naszego zespołu.

Każdą kawę możecie zamówić zarówno w ziarnach jak i mieloną - oczywiście zmielimy ją w wybrany przez Was sposób - tak aby najbardziej pasował do metody której używacie do parzenia kawy. 

To w co wierzymy, to smak, to właśnie on opowiada historię każdej kawy, od pasji i troski farmera o ziarno, po pasje i dedykacje naszych roasterów i testerów, którzy każdego dnia dokładają starań, aby kawa trafiająca do Waszych kubków była najmilszą chwilą Waszego dnia.

Wszystkie nasze aktualne ziarna możecie znaleźć w naszym sklepie internetowym. Jako cały zespół Blue Orca Coffee - życzymy Wam wspaniałych momentów z naszą, a nie, przepraszamy  - Waszą kawą.

Smacznego :)